Naturoterapia

Zabieg Reiki

Reiki jako przenikająca wszystko i wszystkich energia. Według tradycyjnej medycyny chińskiej i indyjskiej warunkiem zachowania zdrowia jest równowaga między siłami YIN i YANG. Równowagę i homeostazę organizmu możemy osiągnąć dzięki podejściu do organizmu holistycznie. Aby nabyć możliwość świadomego korzystania z energii reiki i masażu reiki należy zostać inicjowanym przez mistrza reiki.

Zdrowie człowieka i zwierząt, to energia i jej harmonia w ciele, umyśle i duchu w mentalności, spójności i zgodzie ze sobą. Problem ze zdrowiem pojawia się wtedy, kiedy zostaje zablokowany przepływ energii w meridianach, przez niezrównoważony obieg pomiędzy poszczególnymi narządami lub między ciałem a otoczeniem.

Reiki ma za zadanie usuwać te zaburzenia przez pobudzanie organizmu do homeostazy oraz poprzez niwelowanie blokad energetycznych w czakrach i meridianach. Zabieg odbywa się poprzez dotyk dłoni na ciało pacjenta, który jest ubrany. Osoba poddana „zabiegowi reiki” najczęściej czuje energie, ciepło, może być nawet zimno lub mrowienie w miejscu przyłożenia ręki.