Czy mikroskopowe badanie żywej kropli krwi jest wiarygodne?

Wiem, że jest gromadka przeciwników tego badania, ale najczęściej są to osoby, które w życiu nie uczestniczyły w takim badaniu i nie do końca wiedzą o czym mówią. Nie neguje badań laboratoryjnych, ale często jest tak, że pacjent źle się czuje i wyniki badań krwi w laboratorium są prawidłowe… i to się zgadza ! Jaka zatem jest więc różnica, miedzy tymi badaniami ? Badania laboratoryjne pokazują nam ilość, a badanie na żywej kropli krwi jakość i ilość w proporcji dopuszczalnej. Często w tradycyjnym badaniu krwi, cholesterol nie będzie jeszcze widoczny, a w badaniu na żywej kropli krwi tak! .. najczęściej będzie to świadczyło o przewlekłych stanach zapalnych istniejących w organizmie, a nie o obfitujących w tłuszcze w posiłkach!

Początki stosowania tej metody datuje się na początek ubiegłego stulecia. Obserwowano wtedy krew pod kątem obecności krętków bladych we krwi, świadczących o zachorowaniu na syfilis. Krętek blady jest bakterią wrażliwą na wahania środowiskowe takie jak: światło, temperatura, wilgotność, wysychanie oraz związki chemiczne. Krętek może zachowywać żywotność przez 24 h w soli fizjologicznej, a w surowicy krwi przez kilka dni, dlatego były tak ważne badania krwi na jej wykrycie. Do zakażeń dochodziło drogą płciową. Badanie żywej kropli krwi polega na ocenie stabilności wewnętrznej organizmu i zdolności organizmu do utrzymania homeostazy organizmu.

Naukowe testy mikroskopii zwane testami na żywych komórkach są metodą służącą ocenie wewnętrznego, biologicznego środowiska człowieka. Dzięki dużym powiększeniom kamery cyfrowej, która jest zainstalowana na osi optycznej mikroskopu, jest możliwość bezpośredniej obserwacji obrazu pobranej krwi. Na dużym ekranie TV, zawieszonym na ścianie, możesz razem śledzić obraz i później mieć możliwości porównania. Pod czas badania obserwujemy struktury patologiczne, ale również poruszające się erytrocyty, leukocyty oraz inne składniki żywej krwi. Widzimy również pożądane i niepożądane elementy osocza.

Jeżeli wszystkie badania laboratoryjne masz w normie, a czujesz się źle, powinieneś wykonać badanie żywej kropli krwi. Zapraszamy do wykonania mikroskopowego badania żywej kropli krwi w Szczecinie przy ulicy Koralowej 5 – Centrum Medycyny Naturalnej BioSkan Kontakt telefon 604 477 776 / 693 158 185